Cevapla 2 mesaj 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
Proton için Çin'li dev firmalar sıraya girdi.
 • Kullanıcı avatarı
  Admin
  Admin
  Admin
  Mesajlar: 2101
  Kayıt: 31 Mar 2011 18:02
  İsim Soyisim: Ersin
  Yasınız: 38
  Arac: 98 Wira Saloon
  Meslek: Otomotiv
  kan grubu: A Rh +
  Memleket: .
  İletişim:

  Proton için Çin'li dev firmalar sıraya girdi.

  gönderen Admin » 21 Şub 2017 11:07

  Çinli otomobil üreticisi Geely'nin geçmişte kamuyounda "Jet Fadıl" olarak bilinen iş adamı Fadıl Akgündüz'ün Türkiye distribütörlüğünü aldığı Malezyalı Proton'u satın almak için bu hafta içinde teklif vermesi bekleniyor.

  Reuters'ın konuya yakın iki kaynağa dayandırarak verdiği bilgiye göre aynı zamanda İsveçli Volvo'nun da sahibi olan Geely, Proton'un sahibi olan Malezyalı holding DRB-Hicom Bhd'ye Volvo'nun katkısıyla geliştirdiği güncel teknolojileri de kullandırmayı teklif edecek.

  DRB-Hicom bu ay içinde stratejik ortaklık ile ilgilenen yabancı otomobil üreticilerinden teklif beklediğini açıklamıştı.

  Proton, 1983 yılında Malezya devleti tarafından kuruldu. Devlet geçen yıl yaklaşık 340 milyon dolar mali yardım yaptığı şirketin araştırma geliştirme için yabancı bir ortak bulmasını istiyor.


  Şirketle ilgilenen olası diğer yatırımcılar arasında Fransız otomobil üreticisi PSA, Renault ve Japon Suzuki Motor yer alıyor.

  DRB-Hicom'un stratejik iletişim biriminin başında bulunan Mahmood Razak, Reuters'ın görüş talebine, "Söyleyecek yeni bir şey yok... Alınan teklifleri inceliyoruz. Yabancı ortak seçene kadar açıklama yapılmayacak" dedi.

  Geely sözcüsü Reuters'ın sorularına cevap vermedi.

  Kaynaklar en az yüzde 51 pay istediğini belirttikleri Geely'nin satın alma teklifi kapsamında nakit bir ödeme yapıp yapmayacağının net olmadığını belirttiler.

  Kaynak:http://www.haberturk.com/ekonomi/otomobil/haber/1397946-malezyali-proton-icin-firmalar-siraya-girdi
 • Kullanıcı avatarı
  fizikçi
  Meraklı
  Mesajlar: 149
  Kayıt: 16 Eki 2015 11:26
  İsim Soyisim: Hüseyin Bıçakcı
  Yasınız: 35
  Arac: 416 glxi persona 99 model
  Meslek: laborant
  Memleket: Ünye-Ordu

  Re: Proton için Çin'li dev firmalar sıraya girdi.

  gönderen fizikçi » 21 Şub 2017 11:59

  benim sattığım 416 için iki özelliği haricinde benden tam not aldı,bu bence negatif özellikler biri altı alçak olması arazide olumsuz etki sağlıyor ama uzun yolda iyi tabi,ikincisi ise yüksek devirlerde ancak yüksek hızlara ulaşması mesala 3000 devirde 120 km/s ,4600 devirde 160 km/s bu motor içinde yorucu yakıtı arttırıyor araç içine 3000 devir sonrası baya ses geliyor ,gen 2 leri bilmiyorum ,bu iki negatif özellik dışında süper bence bu fiyata bulmak imkansız,adamlar bir arabada olması ne gerekiyorsa koymuşlar ,ben arkadaşlara anlatıyorum şaşırıyorlar, bazı özellikler 2017 modellerde bile yok .
Cevapla 2 mesaj 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir