Cevapla 24 mesaj 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
Gen2 alacagiz yardim eder misiniz?
  • gen2
    İsim Soyisim: Kubra
    Arac: Yok
    Meslek: Ogretmen
    kan grubu: AB rh-
    Memleket: bilecik

Gen2 alacagiz yardim eder misiniz?

gönderen gen2 » 10 Eki 2014 13:42

Merhaba arkadaşlar. Biz bilecikte yasiyoruz. Yakin zamanda bir araç almalmamiz gerekiyor. Esim gen2yi çok beğendigi için su siralar bu araci arastiriyoruz. Fakat kullanmayan herkes atin çöpe, parca sikintisi var, servis sorunu var, o araçla kaza yapsan sağ cikmazsin gibi yorumlar yapmis. Ciddiye alınacak bilgi verici çok yorum göremedim. Birkaç kullanici da beğendiğini ifade etmis. Bende araci yasayan bilen insanlara danismak istedim. Sorularimi yanitlarsaniz çok memnun olurum.
    1. Hb mi yoksa sedan mi almaliyiz. Fark var mi ? Hb öneren arkadaşlar hangi modelini onerirsiniz.
    2. Aracin kronik sorunları var mi?
    3. İç ve diş donanimini ve parca kalitesini nasil buluyorsunuz? İçeri ses aliyor mu?
    4. Servis sikintisi var mi? Her şehirde mi yoksa belli şehirlerde mi servisi bulunuyor. Aracin parçaları pahali mi?
    5. Aracinizda size iyiki diğerlerini değilde bunu almisim dedirten şey nedir?
    6. Bir sorun olduğunda aracin disbiritoru gerçekten ilgilenmiyor mu?
    Simdilik aklima gelenler bunlar. Bir bayan olarak yanlis terimler kullabmis olabilirim bu yüzden özür dilerim. Yardim eden herkese de şimdiden çok tesekkur ediyorum.
  • Kullanıcı avatarı
    Admin
    Admin
    Admin
    İsim Soyisim: Aynadim
    Yasınız: 30
    Arac: 98 Wira Saloon
    Meslek: Muallim
    kan grubu: B Rh +
    Memleket: .
    İletişim:

Re: gen2 alacagiz yardim eder misiniz?

gönderen Admin » 10 Eki 2014 17:24

2 Tane gen2 kullanan biri olarak;
    1-hb medium line kullandım.medium line en dolusu denebilir.otomatikte hız sabitleyici var.high line deri koltuk olması lazım.
    2-2006-2009 arası motor sesi hava filtresinden dolayı biraz horultulu.direksiyon tam sağ-solda lak diye bir ses çıkartıyor.iki araçtada vardı.vites geçişleri kemikli.ama 110 hp güçlü bir araç.hızlanması hiç problem değil.yol tutuşu güzel.
    3-iç plastik kalitesi düşük seviyede.cam otomatiği tırnağı iki araçtada kırıktı.yerine oturmuyor.vites kılıfı genelde soyuk oluyor.direksiyon simidi plastiği çabuk aşınıyor.
    4-parcalar makul seviyelerde.servis pahalı ama diğer tedarikçlerde biraz daha hesaplı.servis belli sehirlerde var.
    5-gen2 aldığınızda sürekli marka/model soranlardan gına geliyor.özellikle dış görünüşü büyük hayranlık oluşturuyor.havası gayet yerinde..
    6-distribitörden fazla bir şey beklemeyin.İlgisizlik fazla...

şimdilik bu kadar.ama ben bir daha gen alacak olursam sedan almayı düşünüyorum.içi ve dışı makyajlandı.iç malzeme biraz daha kaliteli.
  • Kullanıcı avatarı
    osis
    Katılımcı
    İsim Soyisim: Osman B.
    Yasınız: 32
    Arac: GEN-2
    Meslek: Öğretmen
    kan grubu: Arh-
    Memleket: Bursa

gönderen osis » 10 Eki 2014 18:00

Ben de elimden geldiğince cevaplamaya çalışayım.Ben de 2009 medium line gen 2 sahibiyim sedan.Bizim ülkede şoför olan çoğu kendini otomobil uzmanı zannediyor.Ben de alırken kimseye sormadan aldım.
    Fark olarak bagaj hacmi var,bagaj sizin için önemliyse sedan daha iyi olur.Kronik sorun şu ana kadar rastlamadım ama her araba gibi zaman sorunlar çıkabilir.İç malzeme kalitesi belki bu arabada gördüğüm tek eksik.Dizaynı güzel,iç aksamı güçlü bu araba için işin bu tarafı eksik kalmış.İçeri ses geliyor ama çok üst düzeyde yani rahatsız edecek şekilde değil.Tabi çok iyi arabalara göre söylüyorum.Servis belli şehirde var ama arabanızı tanıdıktan sonra iyi bir usta bulursanız servise gerek yok.Ben ilk aldığımda kimseyi bilmediğim servise gitmiştim,sonra nerdeyse 3 yıldır hiç gitmedim.Aracın her türlü parçasını bulabilirsiniz,burda konusu ve adresleri var,güvenilir kişiler.Ne aldıysam parasını yatırdıktan sonra ertesi gün elimdeydi.Fiyatları gayet uygun.
    Arabamı hala severek biniyorum,pişman da olmadım,yeterki temiz sıkıntısı olmayan bir araba alın.Gerekirse biraz fazla olsun.
    Bu arabanın üstündeki logoyu sök,bilindik marka logosunu koy değerinin çok fazlasına gidecek bir araba.
    Bu araba konusunda kimsenin pek bilgisi yok,danışırsanız her kafadan bir ses çıkar.
    2. el bir araba alacaksanız distribütörü ile alakanız olmaz.
  • gen2

gönderen gen2 » 12 Eki 2014 03:53

Onemseyip yorum yaptiginiz için çok tesekkur ediyorum.
  • sait
    Sessiz
    Sessiz
    İsim Soyisim: sait
    Arac: 4.15 glsi
    Meslek: öğretmen
    kan grubu: arh+
    Memleket: izmir

gönderen sait » 14 Eki 2014 17:29

Bende birşeyler yazayım..
    En kızdığım şey insanların hiçbir bilgisi-tecrübesi olmadığı konu hakkında yorum yapmasıdır.Ben bunu yapana "beyni yok fikri var" diyorum..
    Gelelim Gen-2'ye, arkadaşların dediği gibi, fiyatının çok çok üzerinde değer hakeden bir araç.Ben 37.000 Km'de aldım 72.000 oldu, Brc Lpg'li km'de 25 kuruş gibi bir tüketimi var.Sorun yaşadım mı?Ufak tefek evet ama çözüldü, ve benim hatalarımdan kaynaklı şeylerdi.
    Kronik problem derseniz, kapı kumandası sık sık bozuluyor bunu söyleyebilirim.
    Alıcaksın Protonunu Arkana Bakmıycaksın.......;)
  • Kullanıcı avatarı
    prademisyen
    Sessiz
    Sessiz
    İsim Soyisim: serdar akgün
    Yasınız: 37
    Arac: proton gen 2 facelift mediumline
    Meslek: uzman
    Memleket: malatya

gönderen prademisyen » 15 Eki 2014 11:10

Güzel bir paylaşım sayfası olmuş Gen 2 kullanıcıları ve kullanıcı adayları için. Gen2'yi uzun sürelerdeir takip eden biriyim. 2009'da Gen 2 facelift Medium line sıfır km bi otomobil aldım. Hala kullanıyorum. Campro Motoru; Lotus tasarım ve teknolojisi ile revize edilmiş bir araç Gen 2. Ayrıca aracın kapıları içte çift çelik bariyerlerle donatılmış. Konfor fena değil. Arkadaşların dedikleri gibi iç malzeme sert dokulu yapılmış, daha iyi olabilirdi. Aracın Ön tamponu basit bir tırnakla tutturulmuş basit. Bu durumu Proton Malezyaya mail attım, 5 gün sonra ulumotordan arayıp nasıl yardımcı olabiliriz dediler. Bunun haricinde arayan soran yok sorumsuz ve vasatın altında bir distribütör anlayışı var. Araç sürüşü çok keyifli, yola tepkileri hızlı ve güven verici. 5 yılı geçti ve kullanmayı düşünüyorum, hala doyamadım keyfine.
    Proton'la iyi hisset. Feel good with Proton.
  • huseyin_tumer
    İsim Soyisim: hüseyin tümer
    Arac: 1.6 persona low line
    Meslek: bankacı
    kan grubu: brh+
    Memleket: istanbul

gönderen huseyin_tumer » 15 Eki 2014 11:22

Sedan al, hatchbackleri virajlarda rüzgara karşı koyamıyor, yol tutmuyor, geziyor arka taraf, bende sedan gen2 var, 190km'ye kadar sorun yok, ordan sonra korktum, hız yapamadım
  • huseyin_tumer

gönderen huseyin_tumer » 15 Eki 2014 11:25

bir de abs olmayan low modellerinden alma, durmuyor araba, frene bastığın anda araba olduğu yere çökmek yerine sağa sola kayma yapıyor, Allah göstermesin kaza yaparsın, abs olmayanların çoğu kazalı zaten
  • gen2

gönderen gen2 » 15 Eki 2014 22:26

Yorumlariniz için teşekkürler arkadaşlar. Aslında ülkemizde maalesef kendimiz iiçin araba almak lukse giriyor. Hep baskalari için satabilecegimiz araç almak zorunda kaliyoruz. Ben 3 4 aydir araclari piyasa olsun özellik olsun arastiriyordum. Önce bir Alfa Romeo gordum. Acikcasi araca bayilmistim ama ayni yorumları onun içinde söylüyorlar maalesef. Sonra esim gen2den bahsedince arastirdim. Bu araci da çok beğendim. Ama herkes iyi araç olsa neden yollarda yok mantiginda. Herkes piyasası olan bir araç al modunda. İnsanin şevkini gerçekten kiriyorlar.
  • Kullanıcı avatarı
    hakan
    Tecrübeli
    İsim Soyisim: hakan şen
    Yasınız: 29
    Arac: gen 2 medium line
    Meslek: eğitim koçu
    Memleket: kastamonu

gönderen hakan » 15 Eki 2014 23:33

Bende hecbek gen2 vardi hic savruldugunu hissetmedim.
  • Kullanıcı avatarı
    4G92P
    Moderatör
    Moderatör
    İsim Soyisim: Gökberk
    Yasınız: 24
    Arac: 416 Aeroback
    Meslek: Öğrenci
    kan grubu: AB Rh(+)
    Memleket: Adapazarı

gönderen 4G92P » 16 Eki 2014 02:16

Hatchback Sedan yol tutuş ayrımı olamaz. O aracın rot ayarlarında problem vardır muhtemelen. Ya da başka bir sorunu..
    "1 saat yürüsem 5 km. bu sırada 2 sigara içsem 75 kuruş. 75 bölü 5 desek kilometrede 15 kuruş yakıyorum '' :D
  • Kullanıcı avatarı
    Yükselir
    Kıdemli Protoncu

gönderen Yükselir » 16 Eki 2014 07:05

Aracıma binenlerin en başta söylediklerinden biri mükemmel yol tutuşu.
  • huseyin_tumer

gönderen huseyin_tumer » 16 Eki 2014 16:56

o zaman kocaeli yolundaki virajlarda hatchback modelle 160-170 arası viraja girmeyi deneyin, rüzgara karşı koyamıyor hatchback araçlar, sadece proton değil, aerodinamik olarak uygun değilller
  • huseyin_tumer

gönderen huseyin_tumer » 16 Eki 2014 17:01

bende hatchback modeli de vardı, sattım sedan aldım, yol tutuşu, hızlanması, virajlarda savurması falan çok fark ediyor
    şimdi rüzgar önden vurduğu zaman, camdan havaya sekiyor etkilemiyor
    ama yandan veya özellikle arka üst camdan vurduğu zaman, arka kasa kesik ve düz olduğu için direkt tekerleklere etki ediyor ve arka taraf geziyor
    sedan modellerde bagaj kapağı ve varsa spoiler sayesinde ki hiç gerek yok, rüzgar tekerleklere inemeden sen o mesafeyi kat etmiş oluyorsun
    düşük süratte belli olmaz, yüksek süratte belli olur, hatchback modelle de 170i geçmeyin derim, hatta hiç denemeyin bile, kanatlanıyor araba
  • Kullanıcı avatarı
    hakan
    Tecrübeli
    İsim Soyisim: hakan şen
    Arac: gen 2 medium line
    Meslek: eğitim koçu
    Memleket: kastamonu

gönderen hakan » 16 Eki 2014 18:54

Ben sene icinde hic yoksa 10 kere kocaeli istanbul yaparim ve yuksek hizda hic sorun yasamdim savruldugumu hatirlamiyorum. sedan surmedim farki bilmiyorum.
  • Kullanıcı avatarı
    Yükselir
    Kıdemli Protoncu

gönderen Yükselir » 16 Eki 2014 23:26

Konya-Adana arası yolda 185 yaptım ve 4 tekerlek de yerdeydi. Haa benim araçta 215 45 17 lastik vardı yere temas fazla yani belki bunun etkisi çok olabilir.
  • huseyin_tumer

gönderen huseyin_tumer » 18 Eki 2014 17:57

Virajlarda trafige denk gelmissinizdir :)
  • Kullanıcı avatarı
    4G92P
    Moderatör
    Moderatör
    İsim Soyisim: Gökberk
    Yasınız: 24
    Arac: 416 Aeroback
    Meslek: Öğrenci
    kan grubu: AB Rh(+)
    Memleket: Adapazarı

gönderen 4G92P » 18 Eki 2014 18:21

Bence sizinkinde sıkıntı vardı Hüseyin Bey :)
    "1 saat yürüsem 5 km. bu sırada 2 sigara içsem 75 kuruş. 75 bölü 5 desek kilometrede 15 kuruş yakıyorum '' :D
  • huseyin_tumer

gönderen huseyin_tumer » 20 Eki 2014 12:44

Yeni arabaydı daha
  • Kullanıcı avatarı
    serdar271
    İsim Soyisim: serdar
    Arac: gen 2 ....
    Meslek: pc teknisyeni
    Memleket: ankara

gönderen serdar271 » 20 Eki 2014 18:17

Trafik polislerinin bile çevirip '' Kardeşim merhaba !!!nasıl memnun musun ? :) '' diye sorabildiği gerçekten dikkat çeken bir araç :)
  • ben medet
    Sessiz
    Sessiz
    İsim Soyisim: ali danışman
    Arac: proton gen2 persona
    Meslek: özel güvenlik
    kan grubu: abrh+
    Memleket: eskişehir

gönderen ben medet » 10 Ara 2014 12:56

bende 2014 yılının 1nci ayında bu zamanlar aldımhiç bilmediğim halde gen 2 20011 persona aldım çok memnunum viraja 130 la girdim savrulma hikaye yolda gidiyomuşsun gibi birde lowline boşu fiyatına göre olsun sürüş keyfi olsun hele aile için on numara 5 yıldız bir araba bence.tavsiye ederim bence türkiyedeki en kaliteli arabalar arasında ilk sıralarda bütün sıkıntı ulumotorun reklam yapmamasından kaynaklanıyor bence başka bir firmada olsa durumu şu ankinden çok daha iyi konumlarda olurdu....
  • cimos
    Meraklı
    İsim Soyisim: süleyman atasoy
    Arac: proton
    Meslek: elektronik-elektrik teknikeri
    kan grubu: arh+
    Memleket: tekirdağ

gönderen cimos » 16 Ara 2014 03:36

aracı beğenmeyenler gitsiner 20 bin liraya 2004 model 1.4 motor 75 beygir 145 binde reno clio tenekesini alsınlar..
    ayrıca ben low line modeli kullanıyorum 4 fren de disk durmuyor diyen arkadaş bence cokta iyi duruyor tabi 160 ile giderken 10 m rede durmaya çalışırsan duramazın bilmem açıklayıcı oldumu
  • Kullanıcı avatarı
    fizikci
    Meraklı
    İsim Soyisim: ömer üstün
    Arac: yok
    Meslek: yazılımcı
    Memleket: niğde

gönderen fizikci » 16 Ara 2014 09:58

Bende Gen-2 hatchback var. Daha aldığım gün Sivas-Niğde arasında 195i gördüm (ki daha da yüksek bir hıza çıkabilirdim) araba "bana mısın?" demedi. Ondan önce opel tigra vardı bir ara 180i gördüm aklım çıktı araba uçacak diye güya bir de spor araba. Sedan modelini hiç sürmedim hatta hiç görmedim bile :) belki yol tutuş olarak hatchbackten daha iyi olabilir ama hatchback modelinin de hakkını yemeyelim yol tutuş ve konfor olarak gayet iyi performansına zaten diyecek laf yok.
  • ben medet
    Sessiz
    Sessiz
    İsim Soyisim: ali danışman
    Arac: proton gen2 persona
    Meslek: özel güvenlik
    kan grubu: abrh+
    Memleket: eskişehir

Re: Gen2 alacagiz yardim eder misiniz?

gönderen ben medet » 30 Ara 2014 14:26

bende dediğim gibi sedan gen 2 persona var yol tutuşuna diyecek komforuna diyecek yok gazda 190 ı gördüm dahada basmadım çünkü döneceğim yere gelmiştim birde boş olarak adlandırılan modeli herkese bir proton şart bence her bakımdan
Cevapla 24 mesaj 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir