Cevapla 1 mesaj 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
Fan motoru ile ilgili başımdan geçenler
  • aslanmestan
    İsim Soyisim: Mestan
    Arac: Proton Gen2
    Meslek: Bilgi İşlem Uzmanı
    kan grubu: Arh+
    Memleket: İstanbul

Fan motoru ile ilgili başımdan geçenler

gönderen aslanmestan » 07 Eyl 2018 18:02

Merhaba, Fan gen2 otomatik 2006 fan motoru bozuldu. Başımdan geçenleri anlatayım size de yardımcı olur.
    Bayramda manisaya giderken yolda hararet 110!a çıktı feribotta radyatöre su döktüm biraz düştü bursaya kadar öyle gittim dur kalklarda gene 110 - 120 arası takılıyordu. Allah otoban vardı hız yapınca 90'a geri düşüyordu. Bursa gösterdim fan motoru bozuk dediler hiç bir yerde yedek parça bulamadılar. İzmirde buldum 800 tl dediler internette baktım istanbulda var 500 tl civarı ama hemen nereden bulacaksın. En 5 yere gösterdim hepsinde de aynı cevap herhalde uğraşmak istemediler. Son bir kez gitmeden bir yere gösterdim adamlar söktü komple 1 saat uğraştı fan motoru tekrar dönmeye başladı. Bir yerde durdum yemek yedim Bursadan çıkamadan gene hararet tavan ne yapayım dedim soğuta soğuta gideyim bursayı bilen bilir balıkesire kadar trafik istanbuldan beter devamlı bir şekilde hararet 120 ile gittim 130 oldu mu durup su döktüm radyatöre tekrar su doldurdum. Balıkesirden sonra trafik olmadığı için memlekete kadar hep 120 - 130 la gittim hararet 90'ı geçmedi hiç.

Memlekete geldim pazar günü gittik sanayiye adam dedi evet fan motoru ölmüş düz çalışıyor ama zorlayıp sigortayı attırıyor. Düz bağlarsam çalışır ama sigortayı attıran şey yarın başka parçayı yakar dedi. Değişecek ama parça yok dedik. Bekleyin dedi 5 dakika sonra geldi. Buna clio fan motoru tam oturdu. Sadece jak girişi çıkıntılı onuda kestim orjinali ile aynı boyutta dedi taktık cayır cayır çalışıyor. Geri dönüş yolunda bir defa bile 90'ı geçmedi. Sizinde bozulursa aklınızda bulunsun.

Not.: araba sağlammış 500 km yolu fan motoru omadan gittim conta falan yakmamış. Test ettiler hala canavar gibi. :D
Cevapla 1 mesaj 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir