Cevapla 10 mesaj 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
otm şanzıman açıldımı, eskisi gibi olmazmış doğrumu
  • ancolotti
    Aktif
    İsim Soyisim: recep akbaba
    Yasınız: 39
    Arac: 416 glxi
    Meslek: güvenlik
    kan grubu: b rh+
    Memleket: kocaeli

otm şanzıman açıldımı, eskisi gibi olmazmış doğrumu

gönderen ancolotti » 15 Şub 2014 18:12

geçen otm. şanzıman yağını değiştim. ustaya şanzımanın durumunu sordum . oda " filtreyi açar bakarız az buçuk şnzımanın durumunu anlarız " dedi. filreyi açtı içinden kağıtdan biraz kalın mukavva kalınlığında kıymık kıymık parçalar çıktı. usta senin kavrama bantın bitmiş dedi.o çıkan parçalarda bant çürümüş onun parçalarıymış. değişsen iyi olur bu halde gidersin ama günün birinde yolda kalırsın dedi 700 tl işçilik alırım kavrama bandının fiyatı 80 tl içini açtımı duruma göre kit set takımı varmış değişmesi gerekirse 1200 tl yi bulur dedi sizce normalmi . birde otm şanzıman açıldımı bir daha eski randımanını vermiyormuş doğrumu. şunu da belirteyim şu an aracın gidişinde vites geçişlerinde herhangi bir sorun yok .
  • Kullanıcı avatarı
    35mst
    İsim Soyisim: Mesut Tok
    Yasınız: 31
    Meslek: memur
    Memleket: izmir

Re: otm şanzıman açıldımı, eskisi gibi olmazmış doğrumu

gönderen 35mst » 12 Mar 2015 00:48

ben hiç şanzımana elletmedim ama 1200 tl bana çok yüksek bir rakam gibi geldi başka ustalara bir bakın bence
  • Kullanıcı avatarı
    4G92P
    Moderatör
    Moderatör
    İsim Soyisim: Gökberk
    Yasınız: 24
    Arac: 416 Aeroback
    Meslek: Öğrenci
    kan grubu: AB Rh(+)
    Memleket: Adapazarı

gönderen 4G92P » 12 Mar 2015 23:16

Gittiği yere kadar gitsin.. Siz bakımını vs yapın
    Çok endişelendiyseniz Sakarya'da Kahraman'lara da gösteririz.
    "1 saat yürüsem 5 km. bu sırada 2 sigara içsem 75 kuruş. 75 bölü 5 desek kilometrede 15 kuruş yakıyorum '' :D
  • av.ilhami
    İsim Soyisim: ilhami batur
    Yasınız: 41
    Arac: carisma
    Meslek: av.
    Memleket: bilecik

gönderen av.ilhami » 13 Mar 2015 16:16

otomatikte ideal ve aslında tek tamir şekli komple değişim.
    türk uslü tamir de olur ama 500 den aşağı olmaz birkaç yeri de arızalandı mı 2-3bin tlyi buluyor. benim tavsiyem aracından memnun ve manuel de olsa farketmez diyenlere: manuele çevirin 2-3bini bulabilir ama kökten çözersiniz. benim 98 model 416 otomatik vardı ilk D modu arızalandı 1500 verdik 3 ay geçti R arızalandı bi 1500 daha. aracı sattım alanda yanlış ustaların elinde 3-4bin harcamış toplamda ne etti 6-7binTL yani bi proton parası!!!
    yani ya komple değişim ya manuele çevirmek. kompla değişimde çıkan şanzımanı köşede tutup sonraki arızaşarda kullanırsınız artık.
  • ancolotti
    Aktif

gönderen ancolotti » 13 Mar 2015 20:22

bu konuyu açalı bir seneden fazla olmuş 15 şubat 2014 o zamandan bu zamana doğru düzgün yardımcı olacak bir kişi buraya bir cevap yazmamış. geçtiğimiz birkaç gün içerisinde 5 cevap gelmiş. göle su gelene kadar kurbağanın gözü patlarmış. Allah razı olsun. sayfa editörleri, sayfa kurucuları :) şakayla karışık birazda eleştri oldu, ama durum bu .
  • ancolotti
    Aktif

gönderen ancolotti » 13 Mar 2015 20:42

neyse konuya geleyim; geçen sene şanzıman filtresini değiştiren ustanın filtrenin durumuna göre kavrama bandının değişmesi gerektğini bununla birlikte eğer istersen açmışken kitin durumuna bakarız gerekirse onuda değiştririz demişti bende hemen sıkıntıyı sorunu buraya yazmıştım bir cevap gelmeyince araştırdım bir kaç şanzımancıya gittim hiçbirinin dediği birbirini tutmadı hepsi ayrı telden çaldı kimi 4000 tl dedi kimi 2000 - 3000 tl dedi kimiside 1000 - 1500 dedi en son içmelerde şimdi adını hatırlamıyorum ustanın biri arabayı sürdü 3 gün denedi " kafan rahat olsun şanzımanda bir sıkıntı yok boşuna açtırma sadece vites değiştirmelerin biraz geç oluyor dedi da bu yaşta ki arabalar için normal " dedi. ilk gittiğim usta ya kalsa araba iki aya kalmaz böyle giderse yolda kalır demişti, diyeceğim o ki işin ehli ustayı bulmak çok önemli
  • ancolotti
    Aktif

gönderen ancolotti » 14 Mar 2015 00:30

hayri bey benim kimseden şikayetim yok kimseye cephe aldığımda, aksine iyi ki böyle bir sitemiz var emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ederim, ama bazen böyle durumlarda oluyor bunu bunu ironi bir dilde anlatmaya çalıştım. gerçekten 1 sene sonra cevap gelince şaşırıyorsunuz, yoksa ne haddime benim benden daha çok bilen işin piri olmuş kişiler caka ego satmak . iki cümleden iki kelimeden yanlış yerlere varmayalım orada yazdıklarımda ne anlattığım belli, konuyu fazla uzatmıyorum. ameller niyetlere göredir .
  • Kullanıcı avatarı
    4G92P
    Moderatör
    Moderatör
    İsim Soyisim: Gökberk
    Yasınız: 24
    Arac: 416 Aeroback
    Meslek: Öğrenci
    kan grubu: AB Rh(+)
    Memleket: Adapazarı

gönderen 4G92P » 14 Mar 2015 16:45

Hahah :D Hayri Bey bana takılmış.. Sizlik bir durum yok Recep Bey.
    Olur öyle şeyler, bilip bilmeden kırdıysak affola.
    "1 saat yürüsem 5 km. bu sırada 2 sigara içsem 75 kuruş. 75 bölü 5 desek kilometrede 15 kuruş yakıyorum '' :D
  • musa_ra
    İsim Soyisim: Musa Yeşilöz
    Arac: proton gen2
    Meslek: tekstil
    kan grubu: a(rh +)
    Memleket: Aksaray

gönderen musa_ra » 05 Ağu 2017 16:10

Selam'ın aleyküm bende gen 2 var 2010 model otmatik vites aracımdan memunum tabi bazı eksikleri tamamladıktan sonra daha da emmun olacağım severek aldım yaşadığım sorunlardan dolayı satmamı söyleyenler oldu hayır dedim kısacası sesimi duyan birileri varsa otomatik şanzumanla ilgili sorunum şu araç ilk çalıştığında sorun yok vites geçişleri falan iyi ama zamanla heleki İstanbul tarafiğindeki durkalklardan sonra araç devrinden kesiliyor gibi oluyor hızlansa bile devir almıyor rampalarda özellikle yığılıyor 100 km hızla girdiğim bi rampada nerdeyse yarı yarıya hız kesıyor ve ben gaza yüklendiğimde araç birden sert bir şekilde gaz yiyor ve devire yükleniyor hızlanıyorda ama vitesi bayabi geciktiryor ayağımı gazdan çekmesem belkide vitesi yükselmiycek o derece yani ve ayrıca bu benim en çok kafama takılan sorun mesela araçla yoldayım genelde çok sık durkalk yaparsam oluyor normaldede oluyur ama durkalkta kendini hemen belli ediyor kalkışlarda vites (D) de iken boşa boşa atıyor yani (N) ye geçiyor ve 1000 devri geçip vitesi değiştirene kadar sürekli yapıyor küt küt şeklinde vurduğuda oluyor kimi zamanda sanki gaz yemiyormuş gibi araç kendini silkeliyor gibi ileri atıyor gazdan kesilip gaz yiyor gibi oluyor yani sorunum kısacası bu aracım (D) iken boşa atıyor (N) geçiyor.
  • musa_ra
    İsim Soyisim: Musa Yeşilöz
    Arac: proton gen2
    Meslek: tekstil
    kan grubu: a(rh +)
    Memleket: Aksaray

gönderen musa_ra » 05 Ağu 2017 16:26

Selam'ın aleyküm bende gen 2 var 2010 model otmatik vites aracımdan memunum tabi bazı eksikleri tamamladıktan sonra daha da emmun olacağım severek aldım yaşadığım sorunlardan dolayı satmamı söyleyenler oldu hayır dedim kısacası sesimi duyan birileri varsa otomatik şanzumanla ilgili sorunum şu araç ilk çalıştığında sorun yok vites geçişleri falan iyi ama zamanla heleki İstanbul tarafiğindeki durkalklardan sonra araç devrinden kesiliyor gibi oluyor hızlansa bile devir almıyor rampalarda özellikle yığılıyor 100 km hızla girdiğim bi rampada nerdeyse yarı yarıya hız kesıyor ve ben gaza yüklendiğimde araç birden sert bir şekilde gaz yiyor ve devire yükleniyor hızlanıyorda ama vitesi bayabi geciktiryor ayağımı gazdan çekmesem belkide vitesi yükselmiycek o derece yani ve ayrıca bu benim en çok kafama takılan sorun mesela araçla yoldayım genelde çok sık durkalk yaparsam oluyor normaldede oluyur ama durkalkta kendini hemen belli ediyor kalkışlarda vites (D) de iken boşa boşa atıyor yani (N) ye geçiyor ve 1000 devri geçip vitesi değiştirene kadar sürekli yapıyor küt küt şeklinde vurduğuda oluyor kimi zamanda sanki gaz yemiyormuş gibi araç kendini silkeliyor gibi ileri atıyor gazdan kesilip gaz yiyor gibi oluyor yani sorunum kısacası bu aracım (D) iken boşa atıyor (N) geçiyor.
Cevapla 10 mesaj 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir