Cevapla 4 mesaj 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
Viraj Aydınlatma Hakkında
  • Mavi
    İsim Soyisim: Furkan Bey
    Arac: Proton 415 GLSİ
    Meslek: Emekli
    Memleket: Denizli

Viraj Aydınlatma Hakkında

gönderen Mavi » 02 Ağu 2017 16:26

Arkadaşlar merhaba. Aracım 99 model proton 415 GLSi modelidir. Resimde gördüğünüz üzere sinyal, far ve altında yuvarlak sis farı ve de onun hemen sol tarafında kullanım kılavuzunda viraj aydınlatma olarak belirtilen lambayı görmektesiniz. Sorum şu ki bu viraj aydınlatma lambası çalışmıyor. Bunu nasıl çalıştırabilirim ya da her hangi bir arıza olup olmadığını nasıl anlayabilirim? İçeri de her hangi bir tuşu yok bildiğim kadarıyla direksiyonu çevirince yanması lazım ama yanmıyor. Kılavuz ingilizce olduğundan nasıl çalıştığına adam akıllı bakamadım sadece viraj aydınlatma lambası olduğunu öğrenebildim google amcanın çevirisinden. :) Yardımcı olabilecek var mı?

Kategori yanlışsa affola en uygun burasıdır diye düşündüm.

Resim
  • Mavi

Re: Viraj Aydınlatma Hakkında

gönderen Mavi » 10 Ağu 2017 00:58

Buralar hayalet şehir oldu galiba. Ulan hadi gerçek hayatta kimsem yok anladım da. Bari sanalda yalnızlık yaşamasaydık. Neyse tamam tamam kızmadım. Bakın keyfinize sorun değil.
  • Kullanıcı avatarı
    thetimesoftr
    Meraklı
    İsim Soyisim: boşluk
    Yasınız: 22
    Arac: Proton gen 2
    Meslek: esnaf
    Memleket: balıkesir

gönderen thetimesoftr » 10 Ağu 2017 18:07

iyi günler kusura bakmayın kimse ilgilenememiş hocam kapağının üzerinde tek vidası var onu sökün kapak boşa çıkıyor zaten içinde ampül olmayabilir varsa da patlamış olabilir. o ışıklar benim bildiğim kadarıyla parklara bağlı direksiyona değil
  • Mavi

gönderen Mavi » 26 Ağu 2017 19:09

thetimesoftr yazdı:iyi günler kusura bakmayın kimse ilgilenememiş hocam kapağının üzerinde tek vidası var onu sökün kapak boşa çıkıyor zaten içinde ampül olmayabilir varsa da patlamış olabilir. o ışıklar benim bildiğim kadarıyla parklara bağlı direksiyona değil

Sorun yok. Söküp baktım içinde ampul var ancak dediğiniz gibi siyah renkte yani patlamış. Kullanım kılavuzunda ingilizce olarak viraj aydınlatma olduğu söyleniyor. Ampulleri değiştirip bakmak gerek. Bilgi için gf::
Cevapla 4 mesaj 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir