Cevapla 3 mesaj 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
416 Manuel mi? Otomatik mi?
  • Kullanıcı avatarı
    MONSTER
    İsim Soyisim: MURAT DURMUŞ
    Yasınız: 26
    Arac: PROTON 416 GLXİ
    Meslek: İNSAN KAYNAKLARI
    Memleket: df

416 Manuel mi? Otomatik mi?

gönderen MONSTER » 19 Oca 2016 20:00

Merhaba Arkadaşlar,

Aşağıda resimlerini eklediğim 99 Model 416 GLXi 1.6 aracım var ve aracımdan memnunum,

13.500 TL ye satmayı düşünüyorum, istenirse forumdan bir arkadaşa veririm olmazsa sahibinden.com a koyacağım Nasip kısmet.

Aşağı yukarı sattığım rakamlarda otomatik almayı düşünüyorum. Gerek eşimin kullanabilmesi için gerek otomatik zevkini tatmak için.

Sizce bana otomatik aracın şu anki kullandığım araca göre artıları ve eksileri ne olur, bilgisi dahilinde olan arkadaşlarımın bilgi paylaşabilirlerse memnun olurum.

Saygı ve Sevgi ile...

Resim

Resim

Resim

Derdi Dünya olanın; DÜNYA kadar derdi olur...
  • Kullanıcı avatarı
    oguzhan
    İsim Soyisim: O.BYNDR
    Yasınız: 36
    Arac: Proton persona 416 glxi otomatik
    Meslek: Öğrenci
    Memleket: Erzurum

Re: 416 Manuel mi? Otomatik mi?

gönderen oguzhan » 23 Mar 2016 23:44

Bende otomatiği var. Yok osu yok busu aman ha arızası vesair derler. Ben daha ters soyluyorum. Otomatik daha guvenli. Tek gorduğum dezavantaj manual 5 vites otomatik hali 4 vites. Artıları ise çok. En basitinden yokuş kalkış desteği var otomatikte en onemli dikkat edilmesi gereken nokta kullanım şeklidir. Diyelim park edeceksin bi ileri bir geri gideceksin vitesi ilerid3n geriye hooop birden geçirmeyecen aynı şekilde geriden de ileri yapmayacan. Yolda boşa atmayacan. Onun haricinde genel olarak şunu soylerim. Dikkatli kullanıldığında masraf bakımından manuelden daha az masraf çıkarır. Manualde 2-3 kere baskı balata değişirsin bunda bir bakım yaparsın. Fiyat olarak birbirine yakın çıkar. Ha olaki şanzuman arızalandı. Eyvah gitti 2bin 3bin demek için çoook buyuk arıza olmalı. Tabi sanayide para avcısı ve sallam seyit bir ustaya düşersen direk 3bin odersin ve genede adamakıllı olmaz. Arızalar ya yağdan yada valflerden olur yağ kolay iş valfleri de yapanlar daha doğrusu temizleyenler var. Bence kuralına uygun kullandıktan sonra otomatik herzaman iyidir.
    Proton persona 1.6 glxi otomatik 1998
  • Kullanıcı avatarı
    fizikçi
    Meraklı
    İsim Soyisim: Hüseyin Bıçakcı
    Yasınız: 35
    Arac: 416 glxi persona 99 model
    Meslek: laborant
    Memleket: Ünye-Ordu

Re: 416 Manuel mi? Otomatik mi?

gönderen fizikçi » 24 Mar 2016 10:27

ben bundan sonra otomatik tercih edecem,yokuşlarda İstanbul gibi trafiğin bol olduğu yerde şart,devriyaja basmaktan bıktım ya,arabanın harareti de yükseliyor vs. benim tercihim otomatik
Cevapla 3 mesaj 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir