Cevapla 2 mesaj 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
Proton Türkiye'den çekildimi?
  • Kullanıcı avatarı
    Proton Forum
    İsim Soyisim: Proton Forum
    Yasınız: 30
    Arac: Yok
    Meslek: Serbest Meslek erbabı
    kan grubu: 0(Rh)-
    Memleket: ANkara

Proton Türkiye'den çekildimi?

gönderen Proton Forum » 03 Mar 2017 10:53

Sayın Protoncular,
    Otomotiv Distribütörleri Derneğinin satış rakamlarını incelerken 2017 yılı satış listelerinde Proton markasının adını göremedim!
    Protontr.com sayfasına girdim, çok eski kalmış içerik, güncel bilgi hak getire!
    Facebook sayfasına baktım, en son 10 Şubat'ta yedek parça paylaşımı yapmış.

Anladığım kadarı ile artık sadece yedek parça işine kalmış işleri. Yeni araç zaten 2012 den sonra yok gibi.
    Sahibinden.com a girince 2013 üretimi araç dahi yok?

Ne oldu güzelim Proton'a???
  • Kullanıcı avatarı
    fizikçi
    Meraklı
    İsim Soyisim: Hüseyin Bıçakcı
    Yasınız: 35
    Arac: 416 glxi persona 99 model
    Meslek: laborant
    Memleket: Ünye-Ordu

Re: Proton Türkiye'den çekildimi?

gönderen fizikçi » 03 Mar 2017 15:29

Selmınaleyküm,gene proton alırmısın derlerse şu bir kaç özellik eklenirse tabi,yağlı süspansiyon (arazide yükselecek otobanda alçalacak ,böyle bişey varmı demeyin var sitröen de var),6 vites ileri şanjıman düşük devirlerde yüksek hız (bizim burada biri reno sipring arabasına taktırmış), tabi burada 6 vites dişlisi mevcut 5 .vites dişlisinden küçük olmalı ,bunları 99 model 416 yaparsam olur ,arabanın motoru çok güçlü yokuşlarda bayılmıyor ,önünde araç yoksa 5 vites le devam,bu arabanın özellikleri konforu bilinmiyor ondan piyasası yok ,ben bişey söylüyeyim ,bizim 19 Mayıs Üniv. EMT hocası Prof.dok. Habib Özkaplan hoca proton müslüman ülkenin arabası diye kullanıyor rengide fıstık yeşili ,yani bende biraz ondan almıştım ,aldıktan sonra da pişman olmadım sadece ihtiyaçtan dolayı sattım.
Cevapla 2 mesaj 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir