Cevapla 4 mesaj 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
GEN 2 elektrik arizası
  • fena3135
    İsim Soyisim: erdal emir
    Arac: gen 2
    Meslek: operator
    kan grubu: arh+
    Memleket: istanbul

GEN 2 elektrik arizası

gönderen fena3135 » 14 Ara 2016 21:05

cumleten s.a
    arkadaşlar gen 2 arcımda bazı elektrik arizaları başladı önce sınyaller bi calısıyor bi calısmıyor dortlulerde aynı aynı sekilde birde arabanın kapıları kapalı oldugu halde ekranda kapı acık sinyali veriyor yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa sevinirim
  • Kullanıcı avatarı
    krdavut
    Meraklı
    İsim Soyisim: davut kilis
    Yasınız: 29
    Arac: proton 416glxi
    Meslek: müşteri temsilcisi
    Memleket: samsun

Re: GEN 2 elektrik arizası

gönderen krdavut » 28 Ara 2016 12:29

İlk iki sorun hakkında bi fikrim yok fakat kapı açık uyarısını büyük ihtimalle kapnın karşılığı olan butondan yapıyordur o sağlamsa kilidin karşılığı kilit metali var onun içindeki plastik aşınmış olabiliyor bu iki sebep genelde neden olur eğer butondaysa siz de söküp temizliğini yapabilirsiniz ama kilit karşılığı ise bi tornacıya gidip o plastiği yaptırmanız gerekir 10-15 lira masraf olur parçacılar tanesine 40-50 lira istiyor bilginize
  • Kullanıcı avatarı
    thetimesoftr
    Meraklı
    İsim Soyisim: boşluk
    Yasınız: 22
    Arac: Proton gen 2
    Meslek: esnaf
    Memleket: balıkesir

gönderen thetimesoftr » 01 Oca 2017 23:15

Kapı uyarısı switchlere giden kablolarda kopukluk varsa oluyor hocam sinyaller için de kokpitte sağ on tarafta sigorta kutusu var dörtlünün rölesiyle sinyalin sigortasını kontrol edin sağlamsa dörtlünün olduğu kutuda sorun bi elektrikçiye kutuyu gösterin 10liraya halleder
  • Kullanıcı avatarı
    thefizikci
    Sessiz
    Sessiz
    İsim Soyisim: ömer üstün
    Arac: Gen-2
    Meslek: Yazılımcı
    Memleket: Niğde

gönderen thefizikci » 02 Oca 2017 01:02

İki sorunu da yeni yaşadım, ikisininde çözümü basit. Kapı açık uyarısı eğer tepe lambası kapalıyken sönüyorsa sigortası yanmıştır. Sigortası, kaput içindeki kutuda sol alt köşedeki 10A lik sigortaydı yanlış hatırlamıyorsam. O değilse bütün 10A liklere bakın. Kapı swichleride yüksek bir ihtimal oksitlenmiştir. Sökmesi ve temizlemesi basit.
    Sinyallere gelecek olursak, flaşörün röle uçları erimiştir. Ben söküp zımparaladım, düzeldi fakat uzun iş, en iyisi değiştirin gitsin. Yeri torpido olması gereken yerde, sigorta kutusunun önünde, siyah, kare şeklinde bir parça. Bulamazsanız, sinyal sesini takip edin.
    Nam-ı diğer @fizikCi
    Yeni üyelik, öncekinin şifresini kurtaramadım :(
Cevapla 4 mesaj 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir