Cevapla 2 mesaj 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
gen 2 yardım
  • ORHAN FATSA
    İsim Soyisim: orhan gelmez
    Arac: 416 hb
    Meslek: kamu
    kan grubu: br t
    Memleket: ordu

gen 2 yardım

gönderen ORHAN FATSA » 13 Şub 2016 16:36

esselamualeykum arkadaslar.bende 2006 gen 2 hb var 175000 km de.10 gun evvel ıstambula gelırken sıllıvrı cıvarında lpg depoyu fulledım.daha benzınlıkten cıkarken arac benzıne gectı.ne yaptıysam bır turlu gaza gecmedı.bagcılarda bır lpg ustasına gıttım ben zavolı markaya bakmıyorum dedı.rıca mınnnet kaputu actı.saga sola baktı parmak attı orda lpg ye gectı.100 mt gıtmeden tekrar benzıne gectı.Tekırdaga geldım zavolı servıse gıttım .fılıtrelerı degıstırdı olmadı.map sensoru bozuk cıktı .degıstırdık 130 tl.arac gaza gectı 2 dk sonra tekrar benzıne gectı.fılıtreyı soktu fılıtre dolmustu.gaz pıs depoyu bosaltacagız dedı.bır depo gazı bosalttık .sonra fılıtreyı degıstırerek 20 tl gaz aldım.bıtırdım sonra 30 tl aldım onuda bıtırdım usta boyle yapmamı soyledı depoda pıslıkler fılıtreye toplansın dıye .ondan sonra fılıtreyı ben degıgıstırdım.depoyu fulledım total den.arac 15 km gıttıkten sonra gaz yemedı.motor 1500 devırde kendı calısıyo..gaz pedalına basıyorum tık yok.ındım arabadan egzozdan acayıp duman atıyo gece oldugu ıcın rengını pek anlayadım.bıraz uzun oldu ama sorun su benzıne aldıgım halde aynı sorunu benzındede yapıyo sıdı .motor normal seyrınde ıken arac tıtreyıp kerkınmeye baslıyo vıdesı bosa atınca stop edıyo.neden olabılır acaba.maddı durun su aralar bozuk yoksa adem ustaya gelıp bı genel bakım yapacagım.sımdıden tesekkur ederım .allah cc emanet olun
  • Kullanıcı avatarı
    krdavut
    Meraklı
    İsim Soyisim: davut kilis
    Yasınız: 29
    Arac: proton 416glxi
    Meslek: müşteri temsilcisi
    Memleket: samsun

Re: gen 2 yardım

gönderen krdavut » 13 Şub 2016 23:44

Oncelikle geçmiş olsun bence soruna önce maliyet olarak ufaktan araştırmak lazım beni de de aynı sorun var diyorsanız buji ve kablolarini önce kontrol ettirin derim daha sonra Bobini kontrol ettirin boğaz kelebegini temizletmekte fayda vardır son olarak oksijen sensorune BAKTİRABİLİRSİNİZ ARACIN LPG DEN BENZİNE ATMASININ BAŞLICA SEVEPLERINDEN BİRİSİ de ısı sensörünün bozuk olmasıdır lpg sistemi suyu soğuk gördüğü için aracı gaza almaktadır
Cevapla 2 mesaj 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir